Hizmetim Sadece Bayanlara ve Çiftlere Özeldir Whatsapp: 0505 845 00 00

Masaj  Nedir?

 

Masaj Faydaları Nelerdir?

 

 

 

 

   

 Özel Masaj Nedir? Masaj Çeşitleri Nelerdir?  Masajın Faydaları Nelerdir?


 

 Masaj Uzmanı Terapist Can tarafından profesyonel düzeyde bir masaj almadan önce masaj nedir, masajın faydaları ve masaj çeşitlerine kısaca bir göz atalım..
 

   

    Masaj Nedir?

 

  Masaj Nedir? sorusunun cevabı masaj kelime olarak Arapça da "mess" kelimesinden, Yunancadan ise "massein" sözcüklerinden geçmiş lup kelime olarak dokunmak, yoğurmak  anlamına gelir. Masaj nedir dersek sözcüğümüz de vücudumuzun yumuşak dokularının özel tekniklerle ellerle, parmaklarla, dirseklerle, kollarla veya özel masaj aletleriyle yoğrularak vücudumuzun ağrısının stresinin giderilmesidir. Özel masaj için Masaj Uzmanı terapist can doğru bir seçim olacaktır.
 

    Masaj Çeşitleri Nelerdir?
 

  Masaj çeşitleri ve faydaları sizin ne istediğinize bağlı olarak değişir. Masajın çeşitlerine bakmadan önce masajı ne için istediğimizi bilmemiz gerekiyor. Bir çok masaj çeşidi olduğu gibi her masajında kendisine özel masaj uygulama tekniği ve faydası vardır. Masajın bilinen 160 çeşidi vardır evet yanlış okumadınız "New Beauty" dergisinde 160 adet masaj çeşidi sıralandı kim bilir belki de daha sayamadığı özel masaj çeşitleri de vardır. Onlarca masaj çeşitlerinden kendimize uygun olanı bulmakta haliyle zorlaşıyor. Sizlere önce en çok bilinen masaj çeşitleri ve tercih edilen özel masaj çeşitlerini sizlere sıralayıp masaj çeşitlerini kısa kısa anlatacağım. Özel masaj çeşitleri için Masaj uzmanı terapist can ile iletişime geçebilirisniz.

 

  Masaj çeşitleri nelerdir? Bunu maddeler halinde sıralamak gerekirse;

 

 • Klasik masaj
 • Thai Masajı
 • Aromaterapi masajı
 • Relax masaj
 • Bölgesel masaj
 • Lomi lomi masajı
 • Tantra masajı
 • Bali masajı
 • Shiatsu masajı
 • Baş, boyun, omuz ve selülit masajı
 • Spor masajı


 

  Klasik Masaj Nedir?

 

  Klasik masaj genel bir gevşeme sağlayan, kaslardaki gerginliği azaltan, kan ve lenf dolaşımını hızlandıran ve masaj yağları ile uygulanan bir isveç masajı tekniğidir. Ortalama masaj süresi 50 dakikadır. Terapist Can tarafından özel masaj almak size bir alo kadar yakın.
 

  Thai Masajı Nedir?

 

  Thai masajı Çin ve Hindistan Kökenli bir masaj olan Thai masajı el ve avuç içleri ile uygulanan ve vücudun belirlenmiş bölgelerine bir basınçla uygulanarak yapılır. Thai masajında amaç vücudun stresten arındırılıp vücudun dengeye kavuşmasını sağlamaktır. Alacağınız özel masaj için bir masaj çeşidine karar vermenize gerek yok.

  Aromaterapi Masajı Nedir?

 

  Aromaterapi masajı adını kullanılan aromatik yağlardan almaktadır. Aromaterapi masajında kullanılan aromatik yağlar ve bitkisel yağlarla vücuda hafif dokunuşlar uygulanır, masajın tekniği kadar kullanılan yağlarda çok önemlidir ve bu  rahatlamayı üstlenen ana  faktör yağlardır. Özel masaj olarak alacağınız tüm masajlarda aroma yağı kullanılabilir.

 

  Relax Masaj Nedir?

 

  Relax masaj rahatlama hedefli ve terapistin son derece ağır tempoda hareket ettiği bir isveç masajıdır. Hafif ve akıcı vuruşlarla birlikte kullanılan rahatlatıcı yağlar ön plandadır. Özel masaj için seçilecek en doğru masajdır.

 

  Bölgesel Masaj Nedir?

 

  Bölgesel masaj adından da anlaşılacağı gibi sadece belli bir bölgeye ağrıyı azaltmak ve ağrılı bölgeyi rahatlatmak için uygulanan özel masaj dır. Bölgesel masaj denince baş, boyun, omuz, sırt ve ayaklar akla gelir, bu bölgelerde oluşacak ağrıyı azaltmak ve rahatlatmak için bölgesel masaj doğru bir seçim olacaktır. Özel masaj olarak bölgesel masaj doğru bir seçimdir.

 

  Lomi Lomi Masajı Nedir?

 

  Lomi lomi masajı bir tür Hawai masajıdır, lomi lomi masajında bir veya bazen birden fazla masajcı tarafından yapılır. Lomi lomi masajının bir başka ismi "Sevgi dolu eller" dir buradan anlaşılacağı gibi bu masaj tekniğinde kişinin bedeninde saklı olan anıları canlandıran duygu yüklü çok özel masajdır, masaj yavaş ve derinlemesine vuruşlardan oluşur ve masajı yaptıran kişinin rahat nefeslerle kendisini canlandırmasını sağlar. Belkide özel masaj denince akla gelen il masaj lomi lomi masajıdır.

 

  Tantra Masajı Nedir?

 

  Tantra masajı çok eski bir geçmişe dayanan tantrik yani biraz erotik bir masajdır ama aklınıza cinsellik gelmesin çünkü tantra masajda hassas dokunuşlarla sizin bile farkında olmadığınız vücudunuzdaki enerjinin açığa çıkması sağlanır. Tantra masaj doğru bir terapistten alındığı zaman hayatınız renklenir ve tam bir ruhsal yolculuğa adım atmış olursunuz. Bu özel masajı mutlaka denemelisiniz.


 

  Bali Masajı Nedir?

 

  Bali masajı Endonezya'nın Bali adasına özgü bir tekniğe sahip olup temelde yenileme hissi yaratan bir masajdır. Bali masajında tüm vücut ve derin dokular hedeflenir. Bali masajı hem bedensel bir tedavidir hem de zihinsel iyileşme sağlayan bir masajdır.


 

  Shiatsu Masajı Nedir?

 

  Shiatsu Japonja parmak anlamına gelen el ile vücuda uygulanan manipülasyon terapisidir. Shiatsu masajı özellikle baş parmak kullanılarak yapılır.


 

  Spor Masajı Nedir?

 

  Spor masajı genellikle spor yapanlar tarafından tercih edilen ve spor öncesi veya sonrasıda uygulanır. Spor masajı spor öncesinde performansın artması ve spor sonrasında zedelenmeleri rahatlatmak ve vücudu en iyi durumda tutmayı hedefler. 

    Masajın Faydaları Nelerdir?

 

  Masajın faydaları nelerdir diye düşündüğümüzde bir çok kişinin aklına ilk gelen şey bedensel rahatlamadır ancak masajın faydaları sadece bedensel bir rahatlamayla asla sınırlı değildir.


 

  Masajın faydalarının başında bedensel rahatlama gelse de masajın faydaları bedenden başlar ve sinirsel rahatlamanın da içinde yer aldığı ruhsal bir yolculuğa dönüşür. Masajın faydalarından bedensel rahatlama bir çoğumuzun bildiği gibi yoğun iş temposu yorucu faaliyetler sonrası ve bedenimizi yoracak herhangi bir aktivite sonrası bedensel rahatlama için masaj bir ihtiyaçtır, masajın faydalarından sinirsel rahatlama ise günümüzde bir çok hedeflere odaklanıp onlara ulaşma yolunda karşılaştığımız olumsuzluklar sinirlerimizin gerilmesine neden olur ve bunun için yine masaj ihtiyacı ortaya çıkar. Ama masajın faydaları arasından asıl bahsetmek istediğim ruhsal rahatlamadır, masajın faydalarından ruhsal rahatlamanın temelini öncelikle bedensel ve sinirsel rahatlama oluşturur bu rahatlamanın tamamlayıcısı ise duygusal tenkitler ve masörün (terapist) yaklaşımıdır.


 

  Masajın faydalarından ruhsal rahatlamaya ulaşabilmemiz için masajı yapan masörün (terapistin) masajın tekniklerine hakim olması ve profesyonel bir tecrübeye sahip olması gerekir. İnternet ortamında "erkek masör", "masör" ,"erkek masör ankara" "masör ankara" "ankara masaj tavsiye" diye arattırdığımız zaman bir çok sayfa ve bu sayfaların sunduğu "masaj fırsatları" sloganlarıyla karşılaşırsınız ancak unutmayın ki iyi bir masaj için önce iyi bir erkek masör ü bulmaktan geçer, doğru olan erkek masörü bulduğunuz zaman kendinizi şanslı sayabilirsiniz çünkü iyi bir erkek masörü bulduğunuzda geriye sadece taleplerinizi iletmek kalır.


 

  Masajın bilinen faydalarını sıralamak gerekirse, masajın faydalarını şöyle sıralayabiliriz;


 

 • İyi bir masaj ağrıyı azaltır hatta ortadan kaldırır

 

 • Doğru yapılan bir masaj ağrıyı azaltırken stres ve kaygıyıda ortadan kaldırı, sinir sistemlerini oldukça önemli katkısı olur

 

 • Masaj teknikleri çok önemlidir ve doğru masaj teknikleri vücuttaki kan dolaşımını dengeler ve düzenli alınan masaj seansları vücuda kalıcı dinçlik verir.

 

 • Masaj kas dokusunu gevşetir vücudu rahatlatır, kas dokusunun şişmesini engeller

 

 • Masaj iyi bir terapistten alındığı zaman bedensel rahatlamanın yanında ciddi bir ruhsal rahatlama yaşatır

 

 • Hamile masajı doğumu kolaylaştırır, doğum travmasını ortadan kaldırır

 

 • Masaj yaşam kalitesini artırır, Özgüven güçlendirir


 

  Masörde Nelere Dikkat Etmeliyiz?


 

  En iyi erkek masörü bulmaya çalışmak sizin en doğal hakkınız, masaj sonrasında beklediğiniz bedensel ve ruhsal rahatlamaya ulaşmanız için önce doğru erkek masörü bulmanız gerekir. Erkek masörü bulduğunuz zaman dikkat etmeniz gereken hususları kısaca şöyle sıralayabilirim;


 

 • Masörün sabit adresi (masaj salonu), ulaşılabilen telefon numarası olması ilk bakmanız gereken en basit fitreleme adımıdır.

 

 • Masörün yaşı ve fiziksel özellikleri (masörün yaşı ve fiziksel özellikleri size uygun olmalı çünkü masörün yaşının uyumlu olması sizi anlaması için önemlidir)

 

 • Masörün kullandığı masaj yağları ve masajın süresi

 

 • Masörün sizinle iletişimi açık olmalı, talep ettiğiniz zaman size özel resmini verebilmeli

 

 • Sizin değil önce masörün size güven vermesi gerekir


 

  Masörü yakından tanımak kafanızda soru işareti oluşturan soruları sormak sizin en doğal hakkınız. Unutmayın seçim hakkı sizindir.


 

  Sizlere vipmasajankara.com ayrıcalığıyla masaj hizmet vermekten memnuniyet duyarım "Hakkımda" sekmesinden benimle ilgili daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

     * Bana ister "Whatsapp" üzerinden, ister sitede yer alan "İletişim" formundan yada isterseniz sayfanın en alt kısmında yer alan sosyal ağlarımdan 7/24 ulaşabilirsiniz.

  Masaj hizmetlerimden faydalanmak için ve masajlarım hakkında bilgi almak için bana wep sitemde yer alan iletişim formundan yada aşağıdaki sosyal ağlardan ulaşarak yada daha hızlı yanıtlar için Whatsapp üzerinden yazarak ulaşabilirsiniz.İyi bir masaj sizin de hakkınız.

   

  Masaj Uzmanı / Terapist Can

  Hizmetim Sadece Bayanlara ve Çiftlere Özeldir